Instalacja alarmu sposobem na zabezpieczenie przed kradzieżą

Jeżeli tylko pojawia się w naszym życiu coś wartościowego, od razu chcemy to zabezpieczyć przed możliwością kradzieży. Prędzej, czy później wpadniemy zatem na oczywisty pomysł, jakim jest instalacja alarmu.

Alarmy dotyczyć mogą nie tylko domów, biur, ale także samochodów, czy nawet sejfów. Jeżeli chodzi o dom i biuro, to na ogół montuje się alarmy antywłamaniowe. Obfitują one w całą masę czujek, które strzegą, czy intruz nie dostaje się do wnętrza naszej posesji. W pierwszej kolejności do systemu podłączane są wszystkie okna i drzwi budynku. W razie ich otworzenia lub wybicia szyby, alarm zostanie uruchomiony. Pozwala to wyłapać przestępcę już na etapie dostawania się do domu. Ponadto po całej powierzchni rozmieszczone są czujki ruchu. Jeżeli wyczują one jakiekolwiek zawirowania, automatycznie uruchomią alarm. System może być uzbrojony przy pomocy specjalnego panela lub pilota.

Bardzo podobnie wygląda sytuacja w przypadku montażu alarmu samochodowego. Tutaj także stosowane są czujki ruchu. Na ogół we wnętrzu montuje się od dwóch do czterech sztuk. Wszystko zależy od wielkości auta. Ponadto zabezpieczane są wszystkie drzwi, bagażnik oraz maska. Wyposaża się je w specjalne czujniki nacisku. Gdy te wyczują tylko jakikolwiek ruch, alarm zostaje uruchomiony. Ponadto w przypadku samochodów, stosuje się również czujki położenia. Ich zadaniem jest uruchomienie alarmu w przypadku każdego ruchu karoserii. Co więcej, jeżeli właściciel auta zdecyduje się na zakup zaawansowanego systemu, może nawet wykupić opcję powiadamiania sms. O każdym przypadku kradzieży, zostanie poinformowany wiadomością tekstową wysłaną na telefon komórkowy.

Bardzo często okazuje się, że instalacja alarmu może się okazać skutecznym sposobem odstraszenia potencjalnego złodzieja. Wraz z odkrywaniem nowych wynalazków techniki, systemy te stają się coraz bardziej zaawansowane i proponują klientom większą ilość funkcji.